Laseroterapie (laserová sprcha)

Laserové sprchy představují moderní velkoplošné zařízení pro efektivní léčbu velkých ploch tkání (větší než 50 cm2) laserovým paprskem. Jedná se o velmi účinnou metodu léčebné světelné terapie s velice efektivním průchodem do tkání s především biostimulačním (hojícím), analgetickým (tlumení bolesti) a protizánětlivým účinkem.

Léčba je velice jednoduchá a hlavně na rozdíl od jiných léčebných metod absolutně bezbolestná a obecně řeší akutní, chronické a dlouhotrvající obtíže zánětlivého či nezánětlivého charakteru. Léčebná metoda je klinicky ověřena bez návykovosti a vedlejších účinků.

Využití laserové sprchy je velice pestré a může zasahovat do mnoha lékařských oborů.

Poruchy pohybového systému
Artritidy, artrózy, bolesti a otoky kloubů, patní ostruhy, stavy po artroskopii kolen, ramen atd., záněty šlach (např. achilovek), zhmoždění svalů, tenisové a golfové lokty, syndromy karpálních tunelů, bolesti zad včetně ploténkových syndromů atd.
Poruchy neurologické povahy
Obrny lícního nervu, periferní parézy, tinnitus (šumy v uších), bolesti hlavy apod.
Poruchy kožní povahy
Strie, akné, jizvy akutní i keloidní, stavy po popáleninách, opary, afty, bércové vředy atd.

Aplikace

U drtivé většiny již popsaných poruch je potřebná doba aplikace pomocí tohoto laseru 6 minut, u větších ploch či u ploténkových syndromů je potřeba dobu aplikace prodloužit na 8minut. Léčení je nutné zopakovat min. 6krát v odstupu maximálně jednoho dne.

Závěrem je nutné zdůraznit, že je opravdu žádoucí u tohoto druhu terapie dodržet stanovený počet procedur, pak je možné dojít k co nejlepšímu výsledku.

Ceník

Laserová sprcha 1 minuta 50,- Kč