Mgr. Vlastimil Ježek - Odborné články

Začínáme se sportem – na co si dát pozor?

Uvědomujete si, jak se na vás podepsaly měsíce zimní nečinnosti společně s "přejídacím" obdobím svátků a dušujete se, že na letní dovolené už budete zase ve formě. Právě počátek roku je ideální dobou pro ty, kteří se snaží zhubnout – vidina sebe sama v přiléhavých letních šatech, bikinách nebo obepnutých tričkách je dost silnou motivací. Zároveň máte dostatek času na to zhubnout zdravě a opravdu trvale díky změně jídelníčku a pravidelnému cvičení v kombinaci s terapií přístroji na formování postavy. Než ale začnete intenzivně sportovat, měli byste vědět, čemu se vyhnout a na co se připravit. Na to, kterých největších chyb se můžete dopustit a na co nezapomenout, jsme se zeptali fyzioterapeuta Mgr. Vlastimila Ježka.

Více: www.asklepion.cz/anews...08.../fyzioterapie-zaciname-sport.html

Léčba šumění v uších

Tinnitus – co to vlastně je? Je to sluchový vjem bez žádného objektivního akustického zdroje z vnějšího prostředí. Příčiny tinnitu rozdělujeme na subjektivní a objektivní. U subjektivního tinnitu neexistuje zevní měřitelný zdroj zvuku a patří sem většina ušních chorob, např. stařecká nedoslýchavost, mazová zátka, Meniérova nemoc či otoskleroza. Dále tam patří kardiovaskulární choroby, metabolické, neurologické a zubní poruchy.

Více: www.asklepion.cz/.../tinnitus-sumeni-v-usich-lecba.html

Terapie SU-JOK

Su-Jok je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která umožnuje nejen diagnostikovat funkční poruchu, ale také ji stabilizovat a léčit. SU-JOK vám představí Mgr. Ježek. Tento způsob diagnostiky a léčby nevyžaduje složité vyšetřování a lékařské znalosti. Je specifický pro každé onemocnění a má individuální přístup. Dokáže zlepšit tělesné i duševní zdraví, čímž dosáhne výrazného posunu kvality života směrem ke spokojenosti a harmonii.

Více: www.asklepion.cz/anews...41.../terapie-su-jok-v-asklepionu.html

Rehabilitace rázovou vlnou

Léčbu rázovou vlnou řadíme do oblasti fyzikální terapie. Tato metoda je určena k ošetření postižených šlachových a svalových úponů, bolestivých zánětů a měkkých tkání v blízkosti kosti. Tato terapie vychází ze zkušenosti získané při léčbě ledvinových kamenů již od 80. let minulého století. Je založena na přenosu mechanické energie do postižené tkáně, kde dochází k tlumení bolesti, zhojení urychlením tkáňového metabolismu a rozpuštění nahromaděného kalcia.

Více: www.asklepion.cz/anews-asklepion.../lecba-razovou-vlnou.html

Parafín: novinka v rehabilitaci

Parafín má zdravotní i estetické účinky. Prohřívá tkáně, uvolňuje svaly, otevírá póry, léčí celulitidu. Parafín je bílá krystalická směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Získává se při krystalizačním odparafínování ropy nebo hnědouhelného dehtu. Je dále obohacen o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Bod tání se pohybuje od 42°C (parafin měkký) a tuhne při teplotě 52-62°C.

Více: www.asklepion.cz/anews-asklepion.../parafin-v-rehabilitaci.html