Přístrojová lymfodrenáž

Lymfodrenáže aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání a je významnou součástí imunitního systému. Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Lymfatické drenáže stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech a zrychlují odvádění škodlivin z organizmu. Účinná celková detoxikace zlepšuje metabolizmus celého organizmu, což je primární prevencí ochrany zdraví. Když se objeví typické příznaky jako únava končetin, pocit těžkých nohou, pocit nervozity v nohou, který časem přechází do svědění, otoky nohou, viditelné drobné žílky na pokožce, je vhodné absolvovat několik procedur, ve formě kůry 10-20 krát, čímž se docílí prokrvení končetin, podpora tzv. cévní gymnastiky, regenerace ochablého vaziva, redukce tělesného objemu na stehnech, hýždích a bříšku, vyhlazení a prokrvení pokožky, zlepšení lymfatického toku a odvod zplodin metabolizmu.

Lymfodrenáž by však neměla být prováděna u pacientů s onemocněním srdce, vysokým krevním tlakem, srdečními vadami, u pacientů s implantáty, onemocněním ledvin, těhotným, s onemocněním žil či tepen, s horečkami, mokvající dermatózou, onemocněním kůže, anginou pectoris, epilepsií, s nebezpečím tromboembolie a v neposlední řadě s onkologickým onemocněním.

Ceník

Přístrojová lymfodrenáž léčebná 30 minut 150,- Kč
Přístrojová lymfodrenáž relaxační 50 minut 180,- Kč
Permanentka (10+1 ošetření zdarma) 1.500,- Kč